A guide to UPS and why you should use them

2022-08-23
A guide to UPS and why you should use them

Co to jest UPS?

UPS to nic innego jak infrastruktura awaryjnego zasilania, która działa dzięki skumulowanej energii w bateriach. Jest to doskonałe narzędzie, które służy w sytuacjach kryzysowych w razie, gdy nadejdzie awaria dostaw prądu. W ten sposób zyskujemy czas, aby zapisać naszą pracę lub podtrzymać niezbędne procesy do funkcjonowania naszego biznesu czy aktualnie wykonywanych zadań.

 

Dlaczego zasilacz awaryjny jest taki ważny?

Zasilacz awaryjny to urządzenie, które zapewnia zasilanie awaryjne w domu lub biurze w przypadku awarii. W erze cyfrowej istnieje wiele urządzeń, które do działania potrzebują energii elektrycznej. Najważniejszym z nich jest oczywiście komputer, z którego korzystamy na co dzień. Jeśli podczas używania nastąpi przerwa w jego zasilaniu, może to być bardzo szkodliwe dla wszystkich danych mieszczących się na dysku oraz oczywiście dla samego sprzętu. Zasilacz awaryjny daje gwarancje, że już nigdy nie będziesz musiał się martwić o to, że sytuacja się powtórzy, a Ty sam zyskasz dodatkowy spokój.

Zasilacz awaryjny do komputera

Znaczenie zasilacza UPS we współczesnym biznesie

Zasilacze awaryjne są ważną częścią każdej firmy, zapewniają dostawę energii w przypadku nagłej awarii oraz gwarantują to, że firma nie straci żadnych danych ani nie doświadczy przestojów w pracy. Zasilacze awaryjne są również znane jako zasilacze UPS, które są używane w firmach i domach w celu ochrony przed nagłymi przerwami w dostawie prądu, przepięciami czy spadkami napięcia. UPS składa się z dwóch części: baterii i falownika. Akumulator przechowuje energię, gdy zasilanie jest włączone, dzięki czemu może dostarczać energię elektryczną, gdy zasilanie zostanie wyłączone na krótki czas. Falownik przekształca prąd stały z akumulatora w prąd przemienny do użytku przez urządzenia, takie jak komputery, drukarki i inne, dzięki czemu można z nich nadal korzystać podczas awarii.

Który zasilacz awaryjny wybrać?

Wybór odpowiedniego UPS to bardzo ważna decyzja, ponieważ od niej zależy, czy Twoja firma poradzi sobie podczas przerwy w dostawie prądu, czy nie. Zasilacz powinien być dobrany do własnych potrzeb, na podstawie parametrów. Najważniejszymi czynnikami są kształt napięcia wyjściowego, moc, obecność złącza komunikacyjnego oraz czas pracy na akumulatorach.

Po co stosujemy zasilacze awaryjne?

Znaczna część użytkowników nie zdaje sobie sprawy, jak ważny może się okazać zasilacz w domowym zaciszu czy biurze. Przyzwyczailiśmy się do tego, że mamy prąd z gniazdka i wszystkie urządzenia działają zawsze prawidłowo podczas korzystania. Oczywiście nic się wielkiego nie stanie jeśli braknie prądu np. w naszym czajniku, jednak sprawa ma się zupełnie inaczej jeśli sytuacja dotyczyć będzie bardziej skomplikowanej elektroniki, która potrzebuje odpowiednich parametrów zasilania.

Zasilacze awaryjne UPS Green Cell

Zasilacz awaryjny UPS Green Cell

Najwyższej jakości markowe zasilacze UPS Green Cell dają nam gwarancję długiego czasu podtrzymywania energii, gwarantując dodatkowo trwałość i bezpieczeństwo. Zainstalowane oprogramowanie sterujące pozwala na szybką, intuicyjną i łatwą obsługę, bez konieczności poznania trudniejszych zagadnień. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii udało się osiągnąć maksymalnie krótki czas przełączenia UPS-ów w tryb zasilania akumulatorowego. Żywotność akumulatorów szacowana jest na 5 lat.

Zasilacze awaryjne UPS AiO Green Cell

Zasilacz awaryjny UPS AiO Green Cell

Zapewniają pełną ochronę każdego podpiętego sprzętu podczas skoków i utraty zasilania. Dzięki korzystaniu z tego urządzenia możesz spokojnie zapisać efekty swojej pracy lub bezpiecznie wyłączyć komputer czy inne urządzenie. Autorskie oprogramowanie zapewnia wszechstronnie możliwość zarządzania zasilaczem UPS z poziomu komputera. Aplikacja gwarantuje intuicyjną i prostą obsługę.

Zasilacze awaryjne UPS do szaf serwerowych

Zasilacz awaryjny UPS do szaf serwerowych

Zasilacz o topologii On-line charakteryzuje się dwukrotną konwersją napięcia zasilającego, dzięki której stanowi on barierę ochronną pomiędzy przepięciami z sieci a podłączonymi urządzenia. Dedykowanie oprogramowanie pozwala sterować i zarządzać zasilaczem UPS z poziomu komputera, co zwiększa jego funkcjonalność.

Zasilacze awaryjne UPS Online Green Cell

Zasilacz awaryjny UPS Online Green Cell

Zasilacz ten charakteryzuje się również dwukrotną konwersją napięcia zasilającego, chroniąc przed przepięciami z sieci a podłączonymi urządzeniami. Urządzenie o topologii On-line zostało wyposażone w awaryjny zasilacz i akumulatory AGM marki Green Cell, które zapewniają bezpieczne i stabilne parametry dla Twoich urządzeń

Zobacz zasilacze awaryjne Green Cell dostępne w naszej hurtowni B2Btrade.eu.

Show more entries from August 2022
pixel