Apple Watch 8 i SE 2 generacji - czego możemy się spodziewać?

2022-08-22
Apple Watch 8 i SE 2 generacji - czego możemy się spodziewać?

Jeśli cofniemy się w czasie do zeszłorocznej prezentacji Apple Watch 7, możemy czuć mały niedosyt, ponieważ nie przyniosła ona aż takiej rewolucji, jakiej oczekiwaliśmy. W tym roku kolejna prezentacja może jednak przynieść o wiele więcej nowości niż można się tego spodziewać, a to za sprawą prezentacji więcej niż jednego, a nawet dwóch wersji zegarka z logiem nadgryzionego jabłka. W tym roku ujrzeć światło dzienne mogą aż trzy wersje Apple Watcha - następca siódemki, druga generacja budżetowej wersji oraz wersja specjalna, która podniesie ciśnienie niejednemu z czołowych producentów zegarków dla wybitnie wymagających użytkowników, którzy wielbią sobie aktywny tryb życia i sporty ekstremalne.

 

Apple Watch 8 z większą kopertą

Źródła donoszą, że najnowszy Apple Watch zostanie wyposażony w przekątną niemal 2 cale o rozdzielczości 410 x 502 piksele. Zatem jeśli informacja ta się potwierdzi, jego koperta zwiększy się o około 5%. Powinno to pozytywnie wpłynąć na odbiór treści i przeglądanie najważniejszych funkcji. Informacje te potwierdza więcej niż jedno źródło, dlatego można domniemywać, że ekran doczeka się wkrótce powiększenia. Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy zegarek może otrzymać również płaskie krawędzie. Do wyboru powinny być dwie wersje rozmiarów kopert, tak jak ma to miejsce do tej pory.

Jakie nowości zostaną wprowadzone do zegarka Apple Watch 8 generacji?

  • Mocniejszy chip
  • Więcej funkcji związanych bezpośrednio ze sportem
  • Lepsze śledzenie snu
  • Przycisk boczny wrażliwy na dotyk
  • Większa bateria

Wzmocniona obudowa w Apple Watch 8

Kolejną ważną kwestią jest wzmocniona i wytrzymalsza obudowa, co może się w gruncie rzeczy przełożyć na pojemniejszą baterię – temat ten jest drażliwy dla wszystkich dotychczasowych użytkowników, którzy codziennie muszą pamiętać o ładowaniu swojego zegarka od Apple. Wszystko wskazuje na to, że producent zdecyduje się wypuścić na rynek trzy wersje smartwatcha, które odpowiednio wykonane będą z aluminium, stali nierdzewnej oraz te najmocniejsze z tytanu.

Apple WatchZdjęcie podglądowe (nie przedstawia wersji Apple Watch 8)

Apple Watch 8 Pro – czy zadebiutuje?

Coraz częściej mówi się też o zaprezentowaniu specjalnej wersji Apple Watch 8 w wersji Pro. Jeśli wierzyć informacjom, miałby to być specjalnie zaprojektowany model, który stanąłby w konkurencji do topowych smart zegarków od Garmina. Sukces producent chce osiągnąć między innymi zastosowaniem wytrzymalszej obudowy, prawdopodobnie tytanu. Jednocześnie spodziewać się można dłuższej pracy na baterii, dzięki zastosowaniu większego ogniwa. Wersja specjalna miałaby szereg nowych możliwości, jak chociażby dodatkowe tryby śledzenia aktywności sportowej, takie jak wędrówki górskie czy wspinaczka. Dlatego model ten szczególnie przypadnie do gustu osobom, które uwielbiają sporty wyczynowe. Informacje krążące w sieci informują również, że zegarek może mieć funkcję czujnika temperatury naszego ciała. Kluczową informacją może być fakt, że model ten ma być dostępny tylko w wersji Cellular, a więc z zewnętrzną kartą SIM. Cena wersji Pro może oscylować w granicach 4000 zł!

Apple Watch SE 2

Oprócz zaprezentowania flagowego modelu Apple Watch’a, możemy się również spodziewać drugiej generacji budżetowej wersji nazwanej rok temu SE. Z informacji, do których można dotrzeć, Apple zdecyduje się tylko na wymianę chipu na nowszy niż na gruntowną rewolucję. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w drugiej generacji zostanie zaimplementowana technologia EKG pozwalająca wykrywać nieprawidłowości, takie jak arytmia serca. Cena budżetowego modelu nie powinna znacząco odbiegać od tej z zeszłego roku, co prawda inflacja spowodowała droższe koszty dostaw półproduktów, niemniej jednak nie należy spodziewać się, że zegarek ten w konfiguracji z paskiem będzie kosztował więcej niż dwa tysiące złotych.

Apple WatchZdjęcie podglądowe (nie przedstawia wersji Apple Watch SE 2)

Watch OS9 - nowy system dla Apple Watcha

Wraz z każdą prezentacją na świat przyszła nowa wersja oprogramowania, która przyniesie wiele nowości i usprawnień. Zostanie wprowadzona funkcja, która pomoże zdiagnozowanie migotania przedsionków oraz pomoże określić porę dnia lub tygodnia, kiedy to obawy będą najbardziej aktywne. Wyniki z zegarka będzie można zapisać w pliku PDF i udostępnić swojemu lekarzowi - proste i mądre rozwiązanie z pewnością znajdzie wielu zwolenników. Poprawiona zostanie również funkcja snu, która pozwoli nam wyświetlić dodatkowe dane jak tętno i częstość oddechów oraz porównywać wyniki w aplikacji Zdrowie. Finalna wersja oprogramowania zostanie upubliczniona wraz z premierą nowych generacji Apple Watch serii 8.

Kiedy premiera Apple Watch 8?

Spodziewamy się, że najnowszy zegarek od Apple zostanie konferencji już jesienią, a dokładnie 7 września, kiedy to świat ujrzy najnowszy model iPhone’a 14, który z pewnością będzie bił kolejne rekordy sprzedaży.

Akcesoria do Apple Watch 8 / 8 Pro i SE 2 generacji wkrótce dostępne na stronie B2Btrade.eu.

Paski do Apple Watch
Zobacz także paski do Apple Watch 1/2/3/4/5/6/7/SE.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixel