Czym jest tryb stolika nocnego w Apple Watch i jak go używać ?

2021-05-27
Czym jest tryb stolika nocnego w Apple Watch i jak go używać ?

Tryb stolika nocnego (Nightstand) od Apple to zgrabna mała sztuczka, która po raz pierwszy pojawiła się w Watch OS 2.0 i - jak sama nazwa wskazuje - zamienia zegarek Apple Watch w nocny zegarek podczas ładowania. Tak jak większość ludzi, prawdopodobnie postawiłeś już swój zegarek Apple Watch na nocnym stoliku podczas ładowania, więc korzystanie z trybu stolika nocnego można określić jako rozszerzenie opcji, z której już korzystasz.

 

 

Włączanie trybu nocnego w iPhone

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest włączenie trybu przy łóżku w swoim iPhonie. Aby to zrobić, otwórz aplikację Watch i znajdź opcję Ustawienia Ogólne . Po przejściu dalej przewiń w dół, aby znaleźć suwak opcji trybu przy łóżku i upewnij się, że jest on włączony.


Upewnij się, że tryb przy łóżku jest włączony w menu ustawień aplikacji Apple Watch.

Ładowanie Apple Watch w trybie nocnego stolika

Tryb stolika nocnego działa tylko podczas ładowania zegarka Apple Watch. Gdy tylko zegarek wykryje ładowanie, przejdzie w tryb stolika nocnego, a czas zostanie wyświetlony wraz z datą i szczegółami wszelkich nadchodzących alarmów. Wyjmij zegarek z ładowarki, a automatycznie powróci do trybu zegarka. Tryb stolika nocnego będzie działał nadal, jeśli zegarek będzie ładował się ekranem do góry na biurku lub stole, ale ekran będzie trudniejszy do zobaczenia, szczególnie z pozycji do spania.


Stabilna pozycja Apple Watch

Chociaż możliwe jest osiągnięcie wymaganego kąta za pomocą standardowej ładowarki dołączonej do zegarka, może to być nieco trudne (nie wspominając o niestabilności), dlatego zalecamy użycie ładowarki zaprojektowanej specjalnie do trzymania zegarka pod kątem prostym (np. nowy model Moshi Flekto). Magnetyczna tablica w ładowarce jest wystarczająco mocna, aby utrzymać zegarek w pozycji pionowej w trybie poziomym lub pionowym, więc nie musisz się martwić, że zegarek zostanie odłączony w nocy i nie będzie można go naładować.


Podstawka ładująca, taka jak Moshi Flekto, utrzyma zegarek pod idealnym kątem podczas trybu stolika nocnego.

Co przedstawia tryb stolika nocnego na zegarku Apple Watch

W trybie stolika nocnego wyświetlacz pokaże aktualny czas dużą czcionką, a także datę i szczegóły nadchodzących alarmów. Ekran wyłączy się po około 1 minucie bezczynności, ale wystarczy dotknąć ekranu, a nawet korpusu zegarka, aby go ponownie włączyć. Jeśli jest ustawiony alarm, ekran będzie się powoli włączał i rozjaśniał w miarę zbliżania się godziny alarmu. Możesz wyłączyć alarm, naciskając boczny przycisk, lub odłożyć go na 9 minut, naciskając cyfrową koronkę.

Korzystanie z trybu stolika nocnego

Twój stolik nocny we własnym domu jest zapewne najlepszym miejscem do wykorzystania trybu stolika nocnego, ale istnieje wiele innych sytuacji, w których może się to przydać. Podczas podróży zegarek Apple Watch może pełnić funkcję zegara nocnego w pokojach hotelowych, które go nie zapewniają lub aby można było wyłączyć wszystkie radiobudziki hotelowe, które oświetlają pokój przez całą noc. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które lubią ładować zegarek w pracy w ciągu dnia, kiedy zapomniałeś ładować go w nocy lub wieczorem podczas oglądania telewizji, tryb stolika nocnego wyświetli czas (i zegarek) na wyświetlaczu aż do pełnego naładowania baterii. Dedykowana podstawka ładująca Apple Watch to najlepszy sposób na skorzystanie z trybu stolika nocnego, który zapewnia stabilne trzymanie zegarka w optymalnej pozycji podczas ładowania. Kompaktowa składana ładowarka Moshi Flekto do zegarka Apple Watch współpracuje ze wszystkimi modelami Apple Watch i jest wyposażona w aluminiowy zawias i ramię, które zapewniają dodatkową trwałość.

Składana ładowarka Moshi Flekto dostępna jest w hurtowni na stronie B2Btrade.eu.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
pixel