Electric bike - what's better? Which battery to choose?

2022-08-19
Electric bike - what's better? Which battery to choose?

Rower elektryczny to rodzaj roweru, posiadający silnik elektryczny, który pomaga kierowcy podczas jego prowadzenia, znany jest również jako e-rower czy e-bike. Istnieje wiele korzyści z używania roweru elektrycznego, nie tylko tych związanych ze środowiskiem, ale również z naszym zdrowiem, z których najważniejsze to:

- Oszczędności na paliwie i konserwacji samochodu
- Mniejsze zanieczyszczenie powietrza
- Niższy poziom hałasu niż samochody


Korzyści z używania baterii elektrycznych do roweru

Konstrukcja rowerów znacznie ewoluowała na przestrzeni lat. Do 1899 r. dostępne były rowery z napędami łańcuchowymi i oponami pneumatycznymi. Akumulatory elektryczne są jedną z najważniejszych części Twojego roweru, ponieważ zapewniają moc rowerowi podczas pedałowania lub korzystania z układu silnika elektrycznego. Można wymienić wiele zalet związanych z używaniem tych akumulatorów we własnym rowerze.

Bateria elektryczna do roweru

Dlaczego powinieneś używać baterii wysokiej jakości do zasilania swojego roweru?

Akumulator może zapewnić rowerowi moc, potrzebną do uruchomienia, zatrzymania i pedałowania. Baterie są zwykle ładowalne i mogą być używane przez długi czas. Wybranie wysokiej jakości baterii i dedykowanej ładowarki pozwoli wydłużyć życie baterii, co przełoży się na dłuższe korzystanie z dwukołowca.

Jak działa bateria litowo-jonowa?

Bateria litowo-jonowa to typ akumulatora, który jest powszechnie stosowany w urządzeniach elektronicznych. Został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 1991 roku i od tego czasu stał się najpopularniejszym typem akumulatora do przenośnej elektroniki. Baterie litowo-jonowe są używane do zasilania szerokiej gamy urządzeń, w tym telefonów komórkowych, laptopów, tabletów, aparatów cyfrowych, pojazdów elektrycznych i systemów magazynowania energii. Elektrody akumulatora są zwykle wykonane z węgla, takiego jak grafit lub węgiel kamienny, które podczas procesu produkcyjnego zostały przekształcone w anody. Jony litu przemieszczają się z jednej elektrody na drugą, przechodząc przez roztwór elektrolitu, który je rozdziela. Roztwór elektrolitu może być dowolny, od wody po rozpuszczalniki organiczne, takie jak glikol propylenowy i węglan etylenu.

Czy rower elektryczny może zastąpić rower klasyczny?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, do czego używasz roweru. Jeśli szukasz niezawodnego środka transportu, rower elektryczny nie jest może najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak szukasz sposobu na pokonywanie dłuższych tras albo oszczędności to rower elektryczny jest idealnym wyborem.

Rower elektryczny nie zastąpi oczywiście zwykłego roweru. Zwykły rower jest znacznie bardziej uniwersalny, ponieważ może być używany w wielu różnych sytuacjach i jest oczywiście tańszy od roweru elektrycznego. Wspomaganie w rowerze elektrycznym będzie działał tylko wtedy, gdy jego bateria będzie wystarczająco naładowania, dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich, wysoko jakościowych produktów.

Bateria do roweru elektrycznego Green Cell

Wydajne baterie Green Cell zostały wykonane z wysokiej jakości materiału, w którym znajdują się ogniwa z inteligentnym systemem zarządzania baterią, który nieustannie monitoruje parametry pracy akumulatora. Wybierając baterie tego producenta, masz pewność, że będziesz mógł pokonać znacznie dłuższy dystans. Szeroka kompatybilność sprawia, że baterie kompatybilne są aż z 600 różnymi modelami producentów.

Bateria do roweru elektrycznego

Ładowarka do baterii roweru elektrycznego Green Cell

Nieodzowny element, aby ciągle cieszyć się niekończącą energią w swoim rowerze. Szeroki wybór ładowarek tego producenta pozwoli dobrać odpowiedni model dla baterii w danym rowerze. Wydajna i bezpieczna praca możliwa jest dzięki zastosowaniu odpowiednich parametrów. Wskaźnik diody LED informuje o procesie ładowania, co dodatkowo ułatwia korzystanie z ładowarki.

Baterie i ładowarki do roweru elektrycznego

Zobacz produkty marki Green Cell, niezbędne do korzystania z roweru elektrycznego.

Show more entries from August 2022
pixel