Podsumowanie wrześniowej konferencji Apple Far Out

2022-09-13
Podsumowanie wrześniowej konferencji Apple Far Out

Apple zaskoczyło w tym roku nas wszystkich i przygotowało prezentację najnowszych urządzeń tydzień wcześniej, a więc 7 września w środę. Konferencja nazwana Far Out, a więc po polsku „Odlot” przyniosła nam szereg produktów, które śmiało można powiedzieć, na pewno podbiją rynek nowinek technologicznych.

Standardowo już, Apple zaprezentowało najnowsze generacje swojego smartfona,  czyli iPhone 14, tym razem w czterech konfiguracjach, ale trochę ze zmienionym nazewnictwem. Oprócz tego światło dzienne ujrzał zegarek Apple Watch w wersji 8, wersja budżetowa smart zegarka Apple Watch SE 2 oraz model najbardziej zaawansowany Apple Watch Ultra, który kierowany jest do tych najbardziej wymagających użytkowników. Ostatnim zaprezentowanym urządzeniem były słuchawki douszne Air Pods Pro 2 generacji, na które z całą pewnością czekali fani słuchawek dousznych.

Nowy iPhone 14 (2022)

Co tu dużo mówić – najlepszy, najszybszy i najnowocześniejszy. Na tym można byłoby poprzestać. Jednak grzechem byłoby nie wspomnieć o najnowszych technologiach zaimplementowanych rozwiązaniach w tym małym urządzeniu. Modele iPhone 14 i iPhone 14 Plus otrzymają układ A15 Bionic o zwiększonej wydajności. Natomiast iPhone’y w wersji Pro otrzymają procesor A16 Bionic, który znacznie przyśpieszy działanie każdego z nich, co tylko potwierdzają przeprowadzone wyniki i testy. Z nowości otrzymamy technologię Dynamic Island, co w skrócie można nazwać aktywnym notchem, który towarzyszy nam od kilku generacji iPhone'a. Tym razem będzie on dostosowywał swoją szerokość oraz wygląd w zależności od aktywnych aplikacji, z których będziemy korzystać. Ciekawą nowością jest również zastosowanie ekranu blokady, który od tego modelu może działać z wykorzystaniem technologii Always-On display. Funkcja ta była stosowana już w smartfonach z Androidem od dłuższego czasu, dlatego fani Apple w końcu mogą w końcu odetchnąć, ponieważ doczekali się tego rozwiązania również u siebie. Rozwiązaniem, o którym również warto wspomnieć, na który Apple położyło szczególny nacisk w tym roku, jest zastosowanie łączności satelitarnej w modelach z serii iPhone 14. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy nawiązać połączenie satelitarne w miejscu, gdzie nasz zasięg woła o pomstę do nieba. W ten sposób możemy wezwać pogotowie lub wysłać wiadomość tekstową. W tym roku zabrakło najmniejszej wersji znanej wszystkim jako „Mini”. Być może jest to związane ze słabnącą sprzedażą z tego segmentu. Jak dobrze wiemy, jeśli coś dla Apple się nie opłaca, to po prostu tego nie robią.

Podsumowując, ujrzeliśmy cztery nowe wersje modeli – podstawową wersję iPhone 14, ulepszoną wersję z trzema obiektywami iPhone 14 Pro oraz dwie większe wersje - odpowiednio iPhone 14 Plus i jako crème de la crème model dla najbardziej zagorzałych fotografów i wideo filmowców iPhone 14 Pro Max.

iPhone 14, etui iPhone 14, iPhone 14 ProŹródło grafiki: apple.com

Zobacz akcesoria do iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max.

Apple Watch 8 | Apple Watch SE 2 | Apple Watch Ultra

Od momentu zaprezentowania pierwszej generacji smart zegarka minęło sporo czasu. Zdaje się, że Apple wyciągnęło wnioski z pierwszych egzemplarzy, usprawniając co tylko chyba można. W ten sposób firma z Cupertino stara się szturmem wbijać na rynek zegarków. W lutym minionego roku Apple poinformowało o sprzedaży ponad 100 mln sztuk zegarka Apple Watch, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, jak dobry i jak pożądany jest to produkt.

Apple Watch 8 generacji nie wnosi zbyt wiele jeśli chodzi o wygląd, praktycznie wygląda tak samo jak generacja wcześniejsza. Główną sprawą, na której skupiło się Apple, jest zdrowie kobiet. Od teraz zegarek potrafi wychwytywać wahania temperatury, dzięki czemu pozwoli kalkulować dni płodne i owulację. Takie zastosowanie nie jest rewolucją, niemniej jednak Apple wprowadzając takie rozwiązanie w swoim zegarku, zasługuje na oklaski. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest wykrywanie wypadków drogowych. W momencie, kiedy samochód, którym jedziemy, spowoduje kolizję lub ulegnie wypadkowi, nasz zegarek natychmiast poinformuje odpowiednie służby i naszych najbliższych.

Apple Watch SE 2 bazuje na konstrukcji z poprzedniej generacji. Ze zmian, jakie możemy wymienić to wykorzystanie czipu Apple S8, nowe kolory obudowy oraz tryb wykrywania wypadku drogowego, tak jak to ma miejsce w najnowszej 8 generacji.

Apple Watch Ultra to zdecydowanie opcja, po którą sięgną najbardziej zagorzali sportowcy i osoby, których tryb życia jest "bardziej wymagający". Wykonany z tytanu, z ramką chroniącą wyświetlacz pozwoli przetrwać trudy dnia codziennego, a dostępny nowy przycisk akcji pozwoli szybko skontrolować nasze ciało. Wszystkie elementy zegarka są skonstruowane w ten sposób, aby można go było obsługiwać nawet w rękawiczkach. Najlepszy zegarek w ofercie od Apple ma wytrzymać nawet do 60 godzin na jednym ładowaniu.

Apple Watch UltraŹródło grafiki: apple.com

Zobacz wszystkie paski do Apple Watch 8 / Apple Watch SE 2 / Apple Watch Ultra.

Słuchawki Apple AirPods Pro 2 generacji

Wisienką na torcie na środowej prezentacji były słuchawki w wersji pro drugiej już generacji. Przed konferencją wszyscy zastanawiali się, co można usprawnić w już niemal doskonałych już słuchawkach dousznych. Aktywna redukcja szumów i otoczenia przypadła wszystkim użytkownikom do gustu. Od tego czasu słuchanie ulubionej muzyki i prowadzenia rozmów w zatłoczonym miejscu stało się już tylko przyjemnością. O ile zwykła, trzecia generacja słuchawek nie przyniosła szczególnie nic nowego i raczej na chłodno była krytykowana, o tyle wersja Air Pods Pro 2 przyniosła kilka ciekawych nowości. Napędzane czipem H2, dzięki nowemu przetwornikowi dźwięku o niskim poziomie zniekształceń generują głębsze basy oraz dźwięk w szerszym zakresie częstotliwości względem poprzednika. Nowa generacja pozwala również na obsługę nie tylko naciśnięciem, ale również dotykiem. Wydłużony również został czas pracy na baterii, co tylko pozytywnie wpływa na odbiór nowej wersji słuchawek dousznych. Etui zostało przeprojektowane w taki sposób, aby można je było ładować od teraz tą samą ładowarką co naszego Apple Watcha. Zaimplementowana funkcja Znajdowanie pozwoli nam odnaleźć nasze słuchawki, gdy te nam się zapodzieją w domowym zaciszu czy innym miejscu.

Zobacz etui dedykowane do słuchawek AirPods Pro 2 generacji.

Czego jeszcze możemy się spodziewać od Apple w tym roku?

W tym roku możliwa jest jeszcze prezentacja nowego budżetowego modelu iPada, który ma otrzymać odświeżony design i w końcu pożegnać się z fizycznym przyciskiem home, który w wersjach droższych jest już niestosowany. Oprócz tego fani Apple czekają na zaprezentowanie nowej serii komputerów Mac z procesorem Apple M2. Zatem chyba nie pozostało nam już nic innego jak czekać na kolejne nowinki technologiczne od Apple, a te najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane na kolejnej już prezentacji w październiku tego roku.

Akcesoria do iPhone 14

Więcej ciekawych akcesoriów do urządzeń Apple znajdziesz na stronie naszej hurtowni na B2Btrade.eu.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixel