Summary of the Apple Unleashed conference

2021-10-19
Summary of the Apple Unleashed conference

Kolejna konferencja Apple za nami. Wraz z nią poznaliśmy nie tylko najnowsze urządzenia, ale również nowe odsłony procesorów Apple M1 Pro oraz M1 Max. Trzeba przyznać, że konferencja "Unleashed" niczym nie odbiegała od tej wrześniowej, na której zostały zaprezentowane nowe modele z serii iPhone 13. Całość odbyła się oczywiście online z siedziby w Cupertino. Zapraszamy na krótkie podsumowanie konferencji i zbiór najważniejszych informacji.

 

HomePod Mini w nowych kolorach

Zaprezentowane rok temu najmniejsze głośniki w ofercie producenta HomePod Mini od teraz dostępne będą w kilku nowych kolorach: niebieskim, pomarańczowym oraz żółtym. Pod względem technicznym oraz cenowym nic się nie zmieniło. Zatem wprowadzenie nowych kolorów to po prostu ukłon w stronę klientów. Głośnik trafi do sprzedaży w listopadzie i będzie oferowany w cenie 499 złotych.

Nowe kolory głośników HomePod Mini

Apple AirPods 3 generacji

Słuchawki Apple AirPods doczekały się odświeżenia i od teraz oficjalnie dostępne są również w 3 już generacji. Pierwotny model bezprzewodowego zestawu doczekał się kolejnych zmian w wyglądzie. Producent obiecuje obsługę sieci Znajdź oraz lepszą jakość dźwięku i odporność na zachlapania i pot. Nie możemy jednak liczyć na aktywną redukcję szumów, ponieważ są to cały czas słuchawki douszne, a nie dokanałowe, tak jak wersja Pro, która oczywiście pozostaje cały czas w ofercie producenta. Pojawił się za to sensor dotykowy, który pozwala od teraz na obsługiwanie słuchawek tak jak w AirPods Pro – poprzez wciśnięcie przycisku na wystającym pałąku z ucha. Słuchawki zapewniają również adaptacyjne dopasowanie barw dźwięku do potrzeb użytkownika. Słuchawki mają działać 6h na jednym ładowaniu, a dzięki ładującemu etui pozwolić mają na 30h pracy z daleka od gniazdka ładowania. Szybkie ładowanie słuchawek w 5 minut ma zapewnić dodatkową godzinę pracy. Najnowsze słuchawki Apple mają kosztowąć 949 złotych.

Specyfikacja techniczna Apple AirPods 3

MacBook Pro z  procesorem Apple M1 Pro oraz Apple M1 Max

MacBook Pro z procesorem M1 Pro i M1 Max

Zgodnie z zapowiedziami poznaliśmy również nowe komputery przenośne Apple. Nie ma co ukrywać, że sprzęty są dedykowane profesjonalnym użytkownikom, ponieważ możliwości jakie prezentują najnowsze procesory Apple naprawdę robią ogromne wrażenie. Zastosowane nowe procesory oferują nawet 10-rdzeniowe CPU i 32-rdzeniowe GPU w Apple M1 Max, którego przepustowość sięga 400GB/s.

Właściwości Apple M1 Pro

Zgodnie z oczekiwaniami MacBooki oferowane będą ze złączem MagSafe, złączem HDMI, gniazdem kart pamięci oraz wejściami Thunderbolt 4 USB-C. Nowe modele będą miały również notch na górze wyświetlacza, podobnego jak w iPhone’ach, dzięki czemu praktycznie cała górna pokrywa będzie mogła wyświetlać obraz. Nowością jest również czarna klawiatura, Apple twierdzi, że korzystanie z niej przyniesie jeszcze więcej komfortu.

Właściwości Apple M1 Max

Nowe MacBooki Pro zostały wyposażone w ekran mini LED typu Liquid Retina XDR i odświeżaniem 120 Hz oraz technologią Pro Motion. Maksymalna możliwa jasność to 1600 nitów, kontrast 1 000 000 : 1 oraz miliard dostępnych kolorów. Dostępne będą wersje zarówno 14 oraz 16 calowe. Z przodu komputer otrzymał w końcu kamerę 1080p. Zastosowany mikrofon oraz system dźwiękowy złożony z sześciu głośników, wspierających Spatial Audio oraz Dolby Atmos zapewni wyższy komfort użytkowania. Co ciekawe MacBooki Pro zostały wyposażone w 64 GB pamięci zintegrowanej, co według producenta zapewnia nawet szybsze przetwarzanie wideo niż w modelu Mac Pro. 14 calowy MacBook oferuje 17 godzin odtwarzania wideo, z kolei 16 calowy model aż do 21 godzin odtwarzania wideo. Dla osób mobilnych z pewnością dobrą wiadomością jest możliwość szybkiego ładowania do 50% w 30 minut. Ceny nowego MacBooka Pro zaczynają się od 10 799 złotych.

Specyfikacja MacBook Pro z procesorem M1 Pro i M1 Max

Zobacz akcesoria do najnowszych urządzeń Apple dostępne w hurtowni B2Btrade.eu.

Show more entries from October 2021
pixel