Szybkie ładowanie samochodów elektrycznych dzięki Green Cell

2022-08-21
Szybkie ładowanie samochodów elektrycznych dzięki Green Cell

Znaczenie samochodów elektrycznych

Branża samochodów elektrycznych szybko się rozwija. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba samochodów elektrycznych na drogach wzrosła o 40%. Oczekuje się, że w ciągu najbliższej dekady na drogach pojawi się ponad milion samochodów elektrycznych. Dzieje się tak, ponieważ ludzie zaczynają rozumieć, jak ważna jest ochrona naszego środowiska. Zanieczyszczenie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, a zmiany klimatyczne mogą mieć katastrofalne skutki dla naszych przyszłych pokoleń.


Dlaczego tak ważne jest przejście na zrównoważoną energię w transporcie?

Samochody elektryczne są dobrodziejstwem dla środowiska. Nie emitują szkodliwych gazów i są znacznie czystszą alternatywą dla samochodów napędzanych benzyną. Samochody elektryczne mają wiele zalet w porównaniu ze swoimi odpowiednikami napędzanymi benzyną. Są tańsze w eksploatacji i konserwacji, są cichsze, nie zanieczyszczają otaczającego powietrza i mają niższą emisję dwutlenku węgla niż pojazdy benzynowe.

Kabel do ładowania samochodu elektrycznego – co to takiego?

Istnieje wiele sposobów ładowania samochodów elektrycznych, ale najczęstszym jest użycie kabla do ładowania samochodu elektrycznego. Kable te podłącza się do standardowego gniazdka i w ten sposób można ładować samochody elektryczne w ciągu kilku godzin. Ponieważ samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne, wzrosła również potrzeba ładowania samochodów przy użyciu ładowarek mobilnych i stacjonarnych.

Jakie są rodzaje kabli do ładowania samochodów elektrycznych?

Samochody elektryczne zrewolucjonizowały przemysł motoryzacyjny, oferując czystszą, bardziej zrównoważoną alternatywę dla pojazdów napędzanych gazem i benzyną. Jedynym minusem jest to, że wymagają różnych rodzajów kabli ładujących i ładowarek. Na szczęście marka Green Cell stworzyła produkty, dzięki którym ładowanie samochodu staje się proste, szybkie i skuteczne.

Produkty marki Green Cell stworzone do ładowania samochodów elektrycznych

1. Ładowarka mobilna Green Cell

Mobilne ładowarki do samochodu elektrycznego

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają niezawodnego mobilnego systemu ładowania, który mogą mieć zawsze przy sobie. Dzięki takiemu zestawowi można ładować samochód elektryczny w każdym miejscu z dostępem do gniazdka sieciowego. W ten sposób można uchronić się przed nieprzewidzianym brakiem energii. Wbudowany ekran LCD pozwala dotrzeć do najważniejszych parametrów, a minimalistyczny design oraz niezwykle trwała obudowa, gwarantują bezproblemową pracę przez cały czas. Ładowarka wyposażona jest w zaawansowaną elektronikę, która monitoruje parametry ładowania samochodu. Obudowa została wykonana z tworzywa ABS, która jest szczególnie wytrzymała, szczelna i wodoodporna, a ponadto zgodna z normą IP66. Kabel kompatybilny jest ze wszystkimi samochodami elektrycznymi i hybrydami Plug-In, odpowiednio do złącza typu 1 lub 2.

2. Ładowarka WallBox marki Green Cell

Ładowarka WallBox od Green Cell

Produkt zdecydowanie przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników pojazdów elektrycznych. Ekran LCD pozwala na wgląd do najważniejszych parametrów, a minimalistyczny design i konstrukcja gwarantują najwyższą jakość produktu. Ładowarka wyposażona jest w zaawansowaną elektronikę, która monitoruje parametry ładowania. Ponadto aluminiowa obudowa jest wytrzymała i wodoodporna, a więc spełnia normy IP66. Ładowarka jest kompatybilna ze wszystkimi samochodami elektrycznymi i hybrydami Plug-In, w zależności od gniazda typu 1 lub 2.

3. Kable do ładowania samochodów elektrycznych od Green Cell

Kable do ładowania samochodów elektrycznych od Green Cell

Żeby nie tracić czasu na ładowanie samochodu elektrycznego, warto wybrać kabel, który pozwoli na możliwie najszybsze ładowanie. W ten sposób można zaoszczędzić nawet do kilku godzin podczas jednego ładowania. Długość kabli Green Cell jest odpowiednia i na tyle komfortowa, że podłączenie ich do samochodu nie stwarza żadnego problemu. Specjalnie wzmocniona konstrukcja zapewnia wytrzymałość na poziomie 10 000 podłączeń, co pozwala na 15 lat bezawaryjnej pracy! Kabel wyposażony jest w dodatkowe normy, które gwarantują bezpieczeństwo. Kabel kompatybilny jest ze wszystkimi samochodami elektrycznymi i hybrydami wyposażone w odpowiedni wtyk.

Zobacz wszystkie produkty Green Cell przeznaczone do ładowania samochodów elektrycznych, które dostępne są w naszej hurtowni.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixel