Smoczki i gryzaki dla niemowląt

( ilość produktów: 15 )

Jakie są zalety używania smoczka i gryzaka?

Niemowlęta muszą coś ssać, aby złagodzić ból związany z ząbkowaniem lub jako sposób na uspokojenie się. Istnieje wiele rodzajów smoczków i gryzaków, ale jaka jest między nimi różnica? Smoczki są używane przez niemowlęta jako substytut ssania kciuka lub palców, podczas gdy gryzaki są używane przez niemowlęta, którym dopiero zaczęły wyrzynać się zęby. Gryzaki są używane, ponieważ mogą przynieść ulgę i uspokoić dziecko. Jedną z głównych różnic między smoczkami a gryzakami jest to, że ząbkujące dzieci są w stanie uzyskać większą ulgę od gryzaka, niż zapewniłby smoczek. Ząbkowane dzieci mają zwiększoną wrażliwość na ból w jamie ustnej, ponieważ zakończenia nerwowe znajdują się bliżej zewnętrznej powierzchni zębów. Ząbkowane dzieci są również bardziej podatne na krwawienie z dziąseł i obrzęk dziąseł. Ponadto ząbkowanie może powodować gorączkę, co utrudnia dziecku z infekcją górnych dróg oddechowych lub inną chorobą przebiegającą z gorączką usuwanie wydzieliny z nosa.

Smoczek istnieje od około 200 lat i udowodniono przez American Academy of Pediatrics, że zmniejsza ryzyko wystąpienia zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS).

Wskazówki dotyczące bezpiecznego czyszczenia i przechowywania gryzaków i smoczków dla niemowlęcia

Smoczek dziecka to przedmiot, który zawsze kończy w ustach niemowlaka. Oznacza to, że trzeba go często czyścić i przechowywać w czystym miejscu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ tylko czysty smoczek może być bezpiecznym smoczkiem. Jak dbać o smoczki dla niemowląt?

- Wyczyść smoczki mydłem z wodą lub wyparz je na kuchence.

- Przechowuj je w pojemniku z otworami, aby mogły się naturalnie wysuszyć.

- Unikaj wkładania smoczka do zamrażarki, ponieważ stanie się on kruchy, łatwo pęknie lub nagromadzą się na nim bakterie.

- Unikaj używania chemii do czyszczenia smoczka dziecka, ponieważ spowoduje to utratę elastyczności gumy i może spowodować rany na ustach dziecka, jeśli będzie ono zbyt mocno ssać.

Po co używać gryzaka?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz potrzebować gryzaka dla swojego dziecka. Na przykład, jeśli Twoje dziecko ząbkuje, możesz dać mu coś do gryzienia, co pomoże złagodzić ból. Możesz również chcieć, aby miały się czym bawić, gdy są znudzone lub niespokojne. Najlepszy sposób wyboru gryzaka opiera się na potrzebach dziecka w danym momencie. Jeśli mają problemy ze snem, możesz chcieć, aby miało zabawkę, która zapewni mu rozrywkę i radość. Jeśli odczuwa ból, daj mu coś, co pomoże ukoić jego dziąsła i zęby.

Smoczki i gryzaki w naszej ofercie

Wybieraj spośród szerokiej gamy różowych i niebieskich smoczków i gryzaków, które które zostały wykonane z materiałów specjalnie przygotowanych do znalezienia się w dziecięcych ustach. Dodatkowo na smoczkach znajdziesz wytrzymałe nadruki z postaciami z popularnych bajek.

    pixel